Selahattin Demirtaş’tan Başak Demirtaş mesajı

T24 Haber Merkezi

DEM Antalya Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, “Demirtaş’ın söylediği şey şu; ‘Başak hanımın adaylık açıklaması partimize güç vermek içindi, geri çekilme açıklaması da partimizin bilgisi dahilinde. Bütün bu süreçler birlikte yürütülmüştür, halkımız bilsin, halkımız bize güvensin ne yaptığımızı biliyoruz’ diyor” diye konuştu.

TIKLAYIN – Başak Demirtaş açıklama yaptı: İstanbul için aday olmayacak

DEM Parti vekilleri Mehmet Rüştü Tiryaki ve Saruhan Oluç, Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tutuklu bulunan önceki dönem HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve yerine kayyım atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı’yı ziyaret etti. Tiryaki ve Oluç ziyarete ve Demirtaş’ın güncel tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

DEM Partili Tiryaki şunları söyledi:

“Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu’nun önündeyiz. Biraz önce önceki dönem Eş Genel Başkanımız Sevgili Selahattin Demirtaş ve Dr. Selçuk Mızraklı’yı ziyaret ettik.

(Selahattin Demirtaş’ın) Herkese çok çok selamları var. Siyaseti her zamanki gibi büyük bir moralle ve yakından takip ediyor. Kısa bir süre önce babasını kaybetti, annesi yoğun bakıma kaldırıldı. Bunun etkisi hala üzerinde ama bunun dışında tam moralli gördük.

Keşke şimdi burada olsaydı. 5 dakikalığına bütün mesajını doğrudan, aracısız bir şekilde size iletebilseydi. Ama 7 yıldır haksız ve hukuksuz bir şekilde özgürlüğü elinden alınmış durumda. Bir mesajı var, çokça tartışılan bir konu, sevgili Başak Demirtaş “parti eğer uygun görürse, böyle bir teklif getirirse halklarımızın geleceği ve barış için” adaylığa hazır olduğunu ifade etmişti.

“Başak hanımın adaylık açıklaması partimize güç vermek içindi”

Sevgili Başak Demirtaş bugün yaptığı açıklama ile aday adaylığından çekildiğini ifade etti. Bütün bunların partimizin bilgisi dahilinde ve birlikte görüşmeler sonucu alınmış kararlar olduğunu bilmenizi isteriz. Bu konu ile ilgili (Selahattin Demirtaş’ın) çok açık bir mesajı var. Bunu da sizlerle paylaşmak istiyoruz. Demirtaş’ın söylediği şey şu; ‘Başak hanımın adaylık açıklaması partimize güç vermek içindi, geri çekilme açıklaması da partimizin bilgisi dahilinde. Bütün bu süreçler birlikte yürütülmüştür, halkımız bilsin, halkımız bize güvensin ne yaptığımızı biliyoruz’ diyor.”

“Halkın kafasını karıştırmaya çalışanlara kimse pirim vermesin”

DEM Batman Milletvekili Saruhan Oluç ise yaptığı açıklamada, “İki cümle eklemek isterim. Selahattin Demirtaş’ın sözleri ile ifade ediyorum. Dedi ki ‘Biriz, bütünüz, aramızda herhangi bir ayrılık gayrılık yok. Parti ile benim aramda ayrılık gayrılık yok. Halkın kafasını karıştırmaya çalışanlara kimse pirim vermesin.’ Net olarak bu mesajı bir kez daha herkese iletmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir