Orta segmentin yeni kralları Samsung Galaxy A35 5G ve A55 5G modelleri geliyor

Samsung‘un orta segmentte konumlandırdığı yeni Galaxy A Serisi ve M Serisi akıllı telefonlar üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu cihazlardan Galaxy A35 5G ve Galaxy A55 5G, çeşitli sertifikasyon süreçlerinden geçerek BIS India sertifikasını alarak Hindistan’da piyasaya sürüleceğinin sinyallerini verdi. Bu sertifikalar, cihazların yakın zamanda piyasaya sürüleceğini doğrulasa da, özellik ve teknik detaylar hakkında fazla bilgi vermiyor.

Galaxy A35 5G modeli Geekbench benchmark testlerinde göründü ve bu testler cihazın bazı teknik özelliklerini ortaya koydu. SM-A356U model numarasına sahip bu telefon, Exynos 1380 yonga setine sahip. Bu yonga seti, dört çekirdeği 2 GHz ve diğer dört çekirdeği 2.40 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir yapıya sahip. 6GB RAM ile donatılan cihaz, Android 14 işletim sistemiyle çalışıyor. Performans testlerinde tek çekirdek skoru olarak 697, çoklu çekirdek skoru olarak ise 2,332 puan aldı. Ancak ekran boyutu, kamera özellikleri ve batarya kapasitesi gibi diğer detaylar henüz bilinmiyor.

Samsung Galaxy A35 5G ve A55 5G modelleri geliyor

Öte yandan Galaxy A55 5G modeli, 25W kablolu hızlı şarj desteğiyle gelecek. TUV Rheinland ve 3C sertifikaları bu özelliği doğruladı. Telefonun 2024 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor ve 6.5 inç Full HD+ OLED ekran ile 120Hz ekran yenileme hızına sahip olması öngörülüyor. Cihazın Exynos 1480 yonga seti ve AMD GPU ile donatılacağı söyleniyor. Ayrıca 5,000mAh batarya kapasitesine ve arka tarafta 50 megapiksel ana sensör, 12 megapiksel ultra geniş açılı lens ve 5 megapiksel makro kamera bulundurması bekleniyor. Ön kamera ise 32 megapiksel olacak.

Galaxy A35 modelinde yuvarlatılmış köşeler ve 6.6 inç bir ekran bulunacak. Her iki akıllı telefonun da 2024 yılının ikinci çeyreğinde kullanıcılarla buluşması planlanıyor, ancak Samsung’un beklenenden erken bir lansman yapması sürpriz olmayacak. Bu yenilikler, teknoloji meraklılarını heyecanlandıran gelişmeler arasında yer alıyor ve Samsung’un orta segmentteki rekabetini daha da kuvvetlendireceğe benziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir