Motorola, Uyarlanabilir Ekran ile Yepyeni Bir Devri Başlatıyor

Lenovo’nın çatısı altında katlanabilir akıllı telefon modellerini piyasaya süren Motorola, Lenovo Tech World 23 etkinliğinde çok konuşulacak bir duyuruya imza attı. Katlanabilir telefon pazarında çığır açacak bir konsepti tanıtan Motorola, uyarlanabilir ekran teknolojisi sayesinde, mobil cihazların birer akıllı saat gibi kullanılabilmesini sağlayacak. Peki, Motorola uyarlanabilir ekran teknolojisi nasıl olacak? Kullanıcıların bileğinde nasıl duracak? Gelin, yepyeni ekran teknolojisine yakından göz atalım.

Akıllı telefon sektörüne farklı bir bakışı açısı katmayı hedefleyen teknoloji devi, Lenovo Tech World 23 etkinliğinde poLED ekranlı konsept cihazını ilk kez görücü karşısına çıkarttı. Geliştirilen özel ekran teknolojisiyle rahatlıkla bileğimize göre ayarlanabileceğimiz poLED ekranlı bu cihazı, hemen aşağıdaki videodan da görebileceğiniz gibi rahatlıkla akıllı saat olarak kullanabiliyoruz. Henüz bu ekranın teknik özellikleri hakkında net bir bilgi paylaşılmadı. Fakat, etkinlik sırasında diyagonal ekranın 6.9 inç büyüklüğünde ve FHD+ çözünürlüğünde olduğu söylendi.

https://fdn.gsmarena.com/imgroot/news/23/10/motorola-flexible-poled-lenovo-tech-world-23/inline/gsmarena_009.mp4

Paylaşılan görselleri ve videoyu incelediğimizde, cihazın bileği kavradığında kullanıcı arayüzünün bileğin ölçüsüne göre kendiliğinden hizalandığını görüyoruz. Bu kısımda da Motorola, cihazın Razr 40 Ultra’da yer alan 3.6 inçlik kapak ekranına benzeri bir deneyimin sağlanacağını ifade ediyor.

Motorola ayrıca etkinlik esnasında form faktöründen yararlanacak bazı üretken yapay zeka özelliklerini de tanıttı. Yeni konsept telefonda yer alan MotoAl, kullanıcıların duvar kağıdını rahatlıkla kişiselleştirmesine imkan tanıyor. Böylece kullanıcı giyeceği kıyafetin fotoğrafını çekip, ardından yapay zeka yardımıyla oluşturulan kişisel duvar kağıtlarına ulaşabiliyor. Bu da akıllı telefonun saat konumundayken kullanıcının kıyafetiyle uyumum sağlamasına yardımcı oluyor.

Motorola Uyarlanabilir Ekran Teknolojisi

Motorola Uyarlanabilir Ekran Teknolojisi

Motorola Uyarlanabilir Ekran Teknolojisi

Motorola Uyarlanabilir Ekran Teknolojisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir