Joyce Teknoloji Yerli Motorla Dışa Bağımlılığı Azaltacak

Trakya’nın tek endüstriyel fuarı olma özelliğine sahip Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’nda beğeniye sunulan Türkiye’nin ilk lityum bataryalı aracı Joyce One, çevreci özellikleri ve modern tasarımıyla katılımcılardan tam not aldı.

Yoğun ilgi gören fuara, Tekirdağ valisi Recep Soytürk, 29. Dönem TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ Milletvekilleri, il ve ilçe belediye başkanları, sanayiciler, işadamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Joyce Teknoloji CEO’su Eren Efe Erkan, ‘Yarının dünyasını birlikte şekillendiriyoruz’ felsefesiyle gelecekte kullanımı giderek daha çok artacak olan elektrikli araçlarda bir Türk markası olarak sektörde büyümeyi sürdürdüklerini dile getirdi.

Joyce Teknoloji olarak tasarım, yazılım ve üretimde tamamı Türk mühendislerinden oluşan bir ekiple hizmet verdiklerini kaydeden Ceo Eren Efe Erkan, elektrikli motor konusunda yerli üretimle dışa bağımlılığı azaltmayı hedeflediklerini vurguladı.

 

ÖNEMLİ BİR ULAŞIM ALTERNATİFİ

Joyce markasıyla şehir içi ulaşımına önemli bir alternatif sunduklarını belirten Erkan, fuarda gördükleri yoğun ilgiden memnun olduklarını söyleyerek, “Tekirdağ Valisi Sayın Recep Soytürk ve TBMM 29. Başkanı Prof. Dr Mustafa Şentop’un Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’nda Joyce Teknoloji’yi ziyareti bizleri onurlandırdı. Kendilerine Yokote Motors’un geliştirdiği 3 farklı yeni nesil elektrikli motoru da tanıtma imkanımız oldu. Sayın Şentop, Joyce One aracımızı kullanarak bizden araç hakkında ayrıntılı bilgiler aldı. Türkiye’nin üst düzey yöneticilerinden biriyle bu fırsatı paylaşmak, işimize ve teknolojiye olan bağlılığımızı bir kez daha güçlendirdi. Tamamen yerli ve milli bir teknoloji hareketinin Türkiye’deki öncü markalarından biri olmayı hedefliyoruz. Aracımız çevreci özellikleri ve tasarımıyla da farklı bir konumda. Bütün teknik testlerden geçerek gerekli belgeleri almaya hak kazanan Joyce One’ı doğa dostu ve yenilenebilir malzemelerden üretiyoruz. Ayrıntılı bilgi almak isteyenler, joyceforbigboys.com ve joyceteknoloji.com adreslerini ziyaret edebilir” diye konuştu.

 

65 KİLOMETRE MENZİLE SAHİP YERLİ MİKRO MOBİLİTE ARACI

65 kilometrelik menziliyle rakiplerine fark atan Türkiye’nin ilk lityum pilli bataryalı aracını ürettiklerini kaydeden Eren Efe Erkan, taşınabilir lityum ion bataryası sayesinde aracın şarj istasyonuna ihtiyaç duymadığını da vurguladı.

Milli teknoloji hamlesi hedefleri doğrultusunda araçta kullanılan ürünlerde de yerli firmaları tercih ettiklerini kaydeden Erkan, lityum pilleri TSK Vakfı grup şirketlerinden Aspilsan Enerji A.Ş’den tedarik ettiklerini ve bu iş birliğinin ülkemiz için önem arz ettiğini vurguladı.

CEO Eren Efe Erkan şöyle devam etti: “Joyce One istenilen her yerde 3 buçuk saatte şarj edilebiliyor. Demonte bataryası kolaylıkla taşınabiliyor ve herhangi bir şarj istasyonuna bağlı kalmıyor. Teknolojik ilerlemenin oldukça hızlı olduğu günümüzde daha iyi bir dünya için değişime hızlı adapte olabilen, sosyal sorumluluk içeren, temiz teknolojilere, doğa ile barışık ürünlere ve sürdürülebilir yaşama daha çok saygı duyan değerlere önem veriyoruz. Sanayi devriminden bu yana fosil yakıtların kullanımındaki artış, insanlığın çevreye verdiği zararların başında geliyor. Fosil yakıt kullanımıyla atmosfere salınan sera gazı yoğunluğunun giderek artması, gezegenin daha fazla ısınmasına neden olurken, küresel sıcaklık artışı da canlı türleri için oldukça tehlike arz eden iklim değişikliğini beraberinde getiriyor. ‘Daha Temiz Bir Dünya’ sloganıyla çıktığımız bu yolda insanlığın doğrudan ve dolaylı olarak ekosistemin dengesini bozarak çevresine verdiği bu zararların onarımına katkı sağlayacak fikirler geliştiriyoruz” 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir