Finlandiya’da -18 derecede yarışan iki sporcunun penisi dondu

İsveç gazetesi Expressen’e konuşan Halfvarsson, “Penisim gerçekten donmuştu” dedi

Finlandiya’da Laponya bölgesinde düzenlenen kros kayak yarışında iki sporcunun penisi dondu.

Fin sporcu Remi Lindholm ve İsveç’ten Calle Halfvarsson adlı kros kayakçıları, hafta sonu düzenlenen Ruka Dünya Kupası’nda beklenmedik bir durumla karşılaştı.

Her ikisi de kuzey Avrupalı olan ve soğuk hava şartlarına alışkın oldukları düşünülen sporcular mücadeleyi yine de tamamladı.

Eksi 18 dereceye kadar düşen hava sıcaklığında yapılan yarışta 34 yaşındaki Calle Halfvarsson da bitiş çizgisini 18. sırada tamamladı.

İsveç gazetesi Expressen’e konuşan Halfvarsson, “Penisim gerçekten donmuştu, ısıtmak için 10 dakika boyunca orada (çadırın içinde) yatmak durumunda kaldım.” dedi.

Halfvarsson, “Neyse ki ikinci çocuğum yolda ve bunun için şanslıyım çünkü böyle devam edersem gelecekte zor olacak.” diye konuştu.

Ruka’daki sıcaklıklar daha önce de erkek sporcular için tehlike arzetmiş ve giyilen içlikler bölgenin soğuğuna karşı yeterince koruma sağlamamıştı.

Erkek sporcular açısından benzer penis donması hadiseleri başka yarışmalar sırasında da yaşanmıştı.

Finlandiya resmi radyo ve televizyon kurumu YLE’ye konuşan Profesör Maaret Castrén, kış sporları sırasında iyi giyinmenin kritik bir durum olduğunu söylüyor.

Castrén, cinsel organların olduğu bölgenin daha ince bir deri tabakasına sahip olduğunu, bu yüzden vücudun diğer bölgelerine göre hassas olduğunu vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir