Apple Music Replay listenizi paylaşmayı unutmayın!

Apple Music ayrıca Yılın Sanatçısı’nı (adını duymuş olabileceğiniz Taylor Swift) ve abonelerin çeşitli kategorilerdeki en iyi tercihlerini de açıkladı.

Bu yıl Apple Music’i dinlediyseniz, hizmetin Replay 2023 web sitesine gidebilir ve hesabınıza giriş yaparak son 12 ay boyunca keyif aldığınız müziklerin özetini görüntüleyebilirsiniz. Burada en çok dinlenen sanatçılarınız, şarkılarınız, albümleriniz, türleriniz, çalma listeleriniz ve istasyonlarınız listeleniyor.

Ayrıca, arkadaşlarınız ve ailenizle ya da sosyal kanallarda paylaşabileceğiniz, alışkanlıklarınızı özetleyen bir öne çıkan video da var. Apple, Replay 2023’ün ayrıca bir sanatçının en iyi dinleyicileri arasında yer alıp almadığınız konusunda size bilgi vereceğini söylüyor.

Apple Music Replay listenizi paylaşmayı unutmayın!

Platformda dünya müziğinin popülaritesi artmış görünüyor Nijeryalı  sanatçı Rema, Afrobeats şarkısı “Calm Down” ile yılın en çok Shazam’lanan şarkısına sahip oldu. Bu arada, J-Pop ikilisi Yoasobi’nin “Idol” şarkısı, Apple Music’in Sing özelliğini kullanan en popüler karaoke şarkısı oldu ve aynı zamanda, Resmi J-Pop şarkısı “Subtitle” ile birlikte yıl sonu en çok okunan şarkılar listesinde yedinci numaraya yükseldi. Música Mexicana da iyi bir performans sergiledi ve dört parçası küresel en iyi 20 şarkı listesinde yer aldı. Bunlar arasında Peso Pluma ve Eslabon Armado’dan “Ella Baila Sola”, Grupo Frontera ve Bad Bunny’den “un x100to”, Peso Pluma ve Natanael Cano’dan “PRC” ve Fuerza Regida ve Grupo Frontera’dan “Bebe Dame” yer alıyor.

Spotify ve YouTube’un da önümüzdeki günlerde kendilerininkini açıklamasını bekleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir