Peugeot, Türkiye’deki satışlarını artırmaya devam ediyor

AA

Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, markanın satış rakamlarıyla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.

Kısa bir süre önce 408 modelini Türkiye’de satışa sunan Peugeot, iddialı modelleriyle satış grafiğini artırmaya devam ediyor.

Mart ayında toplam pazarda 8 bin 857 adetlik satış rakamına ulaşan Peugeot, elde ettiği yüzde 8,5’lik pazar payıyla en fazla satış yapan 3’üncü marka olarak dikkatleri üzerine çekti.

Peugeot, toplam pazarda dördüncü

Marka ilk çeyrek satışlarında da benzer bir başarıya ulaştı. Yılın ilk 3 aylık döneminde 18 bin 194 adetlik satış ve yüzde 7,7’lik paya ulaşan Peugeot, toplam pazarda 4’üncü sırada yer aldı.

Markanın yeni SUV modeli 408 ise lansman döneminde 968 adetlik satış ve C-SUV’de yüzde 6,1’lik paya ulaşarak Peugeot’nun SUV’de hedeflediği liderlik için öncü rol oynayacağını gözleri önüne serdi.

2008, 3008, 5008 ve yeni 408 ile tüm SUV segmentlerine damgasını vuran Peugeot, ilk 3 ayda gerçekleştirdiği 10 bin 500 adetlik SUV satışı ile yüzde 14,6’lık paya ulaştı.

Peugeot Türkiye Genel Müdürü’nden açıklamalar

2023 yılı için hedefledikleri 57 bin adetlik satış rakamının Peugeot’ya yüzde 7,3’lük pazar payı getireceğini aktaran Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, şu ifadeleri kullandı:

Bu Peugeot markası için çok önem arz ediyor. Zira bu sonucu elde etmeyi başarırsak Peugeot markasının Türkiye tarihindeki rekor satışına imza atmış olacağız. Bu 57 bin adetlik hedef satışımızın yüzde 54’ünün yani 30 bin 500 adedinin SUV modellerimiz olmasını hedefliyoruz.

Burada 408’in bir başka önemli görevi var. Bu sene Peugeot olarak Türkiye’de SUV pazarının tekrar lider markası olmayı hedefliyoruz. Yeni 408 de bu liderlik hedefine giden yolda gücümüze güç katacak.

Bununla birlikte yılı yaklaşık 16 bin adetlik hafif ticari araç satışıyla tamamlayı arzuluyoruz. 2022 yılını hafif ticari araçlarda 6’ncı sırada kapattık.

Bu sene ise pazarın bu bölümünde yüzde 9’luk bir pazar payı hedefliyoruz ki bu sonuç bizi hafif ticari araç pazarında 3’üncü sıraya çıkartacaktır. Peugeot olarak mutlak hedefimiz iki yerli üreticinin hemen arkasından ticari araçta 3’üncü marka olmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir