Bu karışım sayesinde uzun zaman toz almayacaksınız. 3 malzemeli bu karışım toz tutmuyor!

İnsanların alerji olmasına da yol açan tozların, sık sık temizlenmesi gerekiyor. Daha sağlıklı bir ortam için düzenli olarak silinmesi gereken sehpalar, masalar ve kitaplıkların dışında mobilyaların ve camların üzerleri de bulunuyor. Tabii ki toz almak en sevilmeyen uğraşlar arasında yer alıyor. Peki size uzun süre toz almamanıza yarayacak bir sprey tarifi versek… İşte 3 malzemeli pratik bir temizlik yöntemi…

Sosyal medya bu yöntemi konuşuyor

Temizliğin pratik noktalarını bilirseniz evinizi uzun süre temiz bulabilirsiniz. Ayrıca hijyenik evler ve ofisler için de mutlaka toz almanın pratik noktasını kavramalısınız. Sosyal medya platformlarında da bu taktikleri keşfedebileceğiniz gibi son dönemde ev hanımları, TikTok’taki bir temizlik uzmanının tesadüfen keşfettiği yöntemi konuşuyor. Bu yolla evlerdeki mobilyalar uzun zaman tozlanmıyor ve kokusuyla baş döndürüyor.

3 malzeme ile kesin çözüm!

Evinizin mis kokması ve pırıl pırıl olması için mobilyalar, ahşaplar ve el altındaki her türlü ürün tozdan arındırılmış olmalı. Yeni keşfedilen yöntemde de bir kase su ve bir miktar yumuşatıcı ile antibakteriyel el sabunu yeterli oluyor.

Malzemeler:

  • Yumuşatıcı
  • Antibakteriyel el sabunu
  • Bir kase su

Bu karışım tüm yüzeylerde kullanılabilir

Verilen tüm malzemeleri iyice karıştırın ve spreyli bir şişeye aktarın.

Bu karışımı sehpalar, fotoğraf çerçeveleri, kapı kolları, elektrik prizlerinin dışı ve masa sandalyelerde, hatta süpürgeliklerde kullanabilirsiniz.

Bu yöntemde antibakteriyel el sabunuyla kökten bir temizlik yakalanıyor. Ayrıca toz tutmama özelliğiyle de yumuşatıcı ön plana çıkıyor.

Mikrofiber bir bezle silme işlemini yaparsanız da mobilyalarınızın çizilme ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz.

Yumuşatıcının toz tutmama özelliği olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir