A101’e Dev İhale

İstanbul’daki AKP’li Eyüpsultan Belediyesi 21 Kasım’da, “2024 Yılı Sosyal Yardım Amaçlı Alışveriş Kartı Mal Alım İşi” ihalesi düzenledi. İhale kapsamında, “Eyüpsultan’daki ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardım amacıyla dağıtılacak alışveriş kartlarının” alınacağı bildirildi.

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre belediyeye bağlı Destek Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen ihalenin teknik şartnamesini altı şirket inceledi ancak kısıtlayıcı hükümler nedeniyle ihaleye yalnızca bir şirket teklif verebildi.

İHALE MOBBİNG İDDİALARIYLA GÜNDEME GELEN ŞİRKETE

İhaledeki tek teklifin sahibi, işçilere yönelik mobbing iddiaları ile gündeme gelen ve iktidara yakınlığıyla bilinen A101’in de bağlı olduğu Yeni Mağazacılık Anonim Şirketi oldu. Eyüpsultan Belediyesi’nin 25 milyon TL’lik yaklaşık maliyet hesabı çıkardığı ihalenin sözleşmesi 13 Aralık’ta imzalandı. İhalenin sonuç ilanı ise 2 Ocak’ta açıklandı.

23,6 MİLYON TL’LİK SÖZLEŞME

Eyüpsultan Belediyesi ile Yeni Mağazacılık Anonim Şirketi arasında imzalanan sözleşmenin bedelinin 23 milyon 625 bin TL olduğu belirtildi. İhale kapsamında şirketten, her biri 500 TL değerinde toplam 50 bin adet alışveriş kartı alınacağı ifade edildi. Kartların son kullanma tarihi ise 31 Aralık 2024 olarak belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir